Stavební nářadí 21. století

19185226

To by mohlo být snazší popsat, kdo Marcin Jakubowski je tím, kterým se stanoví zdánlivé rozpory Ztělesňuje spíše než tím, že poskytuje jeho resumé.

Má titul ve fyzice fúze z Princetonu, ale žije na farmě v Missouri. On je zakladatel revolučního open source projektu ekologie, ale tráví mnoho hodin svařování v dílně on dělal z lisovaných hliněných cihel. Mluví čtyřmi jazyky a cestuje po celém světě adresování zástupy studentů, kteří sedí u napjatou pozorností, neboť naslouchat jeho nápady, a během téhož týdne, on lze nalézt trvalý kotníky v bahně dávat dohromady elementární bitů domácím indukční pece. Poté, co dokončil jeho doktorát v oboru fyziky na University of Wisconsin, začal hydroponické zeleniny operaci v Madison.

Jakubowski je Factor E Farma je také pevně v centru, co on a jeho tým nazývají hnutí Open Source Ekologie, a on to bral jako své povolání vytvářet návrhy pro celou škálu strojů – pomocí snadno dostupných nástrojů a materiálů – který bude být schopen simulovat moderní vymoženosti z fyzického světa. Není to žádný Henry Ford. Není to další Elon Musk. On nemá v úmyslu stát se příští Thomas Edison nebo James Dyson či Pierre Omidyar. Domnívá se, a vytváří řešení problému výroby nové verze nejdůležitějších strojů moderního věku, pak se dá plány pryč. Bez poplatku. Ale to bylo to, co cítil, byla do očí bijící nedostatek praktických dovedností, které ho vedly k založení Open Source Ecology v roce 2003. Nápad byl jednoduchý, ale náročný úkol; přijít s metodou výstavby a nástroje, aby se výroba s uzavřeným okruhem je to možné pro obyčejného člověka. Jakubowski Global Village Construction Set (GVCS) se skládá z toho, co se domnívá, jsou 50 nejkritičtější průmyslové stroje nezbytné vybudovat moderní civilizaci. Dosud se jeho OSE dokončil prototypy osmi z těchto strojů.

Open Source Ecology nástroje

První z nich, Compressed Země Cihla Press, byl výstřelem, a celková vize obsahuje návrhy pro větrné turbíny, cement mixer a pily. Vidí strojů, a myšlenku jako výběžku pro „příští ekonomiky.“ Doufá, že tento model bude zahrnovat výhody, jako je optimalizované výroby a distribuce, menším dopadem na životní prostředí a dokonce i sociální spravedlnosti. Jako kritických částí svého bloku nářadí, Jakubowski zaměstnává vor 3D tiskáren rychle prototyp a testování komponentů pro jeho strojů. „Rapid prototyping umožňuje vytvářet – při velmi nízkých nákladech – protože jste to dělat, jakmile místo 10 krát,“ říká Jakubowski. „Účinnost je, že pokud dokážeme prototyp něco, co předtím, než jsme ho stavět v kovu, my zachraňujeme sami ztracený čas a části.“ On říká, že Výsledkem bylo, že i když to kdysi trvalo tři dny stavět rypadlo může nyní postavit jeden den s rapid prototyping. A dokázat své stanovisko, že už postavila více než tucet z 50 strojů má v plánu dokončit k dokončení sbírky. GCVS traktor „(Je to) o modulární, DIY, low-cost, vysoce výkonná platforma, která umožňuje snadné výrobu z 50 různých průmyslových strojů, které je potřeba k vybudování malé, udržitelné civilizace s moderním komfortem,“ říká Jakubowski. „Vyvíjíme open source průmyslové stroje, které by mohly být provedeny za zlomek obchodních nákladů a sdílení naše návrhy … on-line zdarma“. V loňském roce, Jakubowki a jeho tým využili své traktor, zděné stiskněte tlačítko a pistole půdy vybudovat funkční domov říkají MicroHouse. Stroje se pohybují od rypadlo jeho slov může být postaven na výhodnou základní cenu $ 4,53 tisíce do Microcombine Harvester za cenu ve výši $ 11000. Porovnejte ty s cenami na John Deere BH11 rypadlo na $ 12,692.00 nebo na kartě pro John Deere S550 kombinace – monstrózní $ ​​294495 – a můžete vidět, kde Míří.