Dřevostavby jsou stále populární

02A12FZB

Mnoho potenciálních majitelé domů mají dojem, že dřevěné domy jsou nižší než jejich betonových a zděných soutěže. Je pravda, že beton, cihly a kámen se staly více populární než dřevo pro domácí budovy, ale to neznamená, že dřevo dům má co nabídnout. Wood má několik výhod oproti jinými stavebními materiály. Dřevo je levnější, jednodušší pracovat, a může často zkrátit dobu budování nového domova. Plus, lepší technologie umožňující dřevěné domky, aby se více a energeticky účinnější.

Trvanlivost a klima
Největší obavy mnoho potenciálních majitelů domů mají je životnost dřevěného domu. Je pravda, že dřevo nebude držet těžkou bušení hurikánu nebo tornáda, stejně jako beton nebo cihla. Přesto, dřevo Dům je méně pravděpodobné, že zhroutí pod stresem zemětřesení. Může to znít zvláštně, ale existují různé druhy nebo trvanlivost a vlastnosti strukturální integrity. Betonových a zděných jsou hustší materiály, které nejsou tak snadno převracet prostou hrubou silou, ale třes vlny mohou prasknout více křehkých materiálů jako je beton a cihly. Wood má větší strukturní flexibilitu, což umožňuje absorbovat pozemní otřesy.

Samozřejmě, že to vedlo k dřevěné domy zůstávají populární v Kalifornii a stále neexistující v jihovýchodním rohu v USA. U ostatních částí země, můžete mít více dvojznačnou výběr, a vy byste měli promluvit s stavitelé domů ve svém okolí, jak každý druh stavebního materiálu pojme až v místních klimatických podmínkách.

Wood-skeletové domy vs. srubech
Srubech a dřevěné domky nejsou totéž. Jistě, oba jsou vyrobeny ze dřeva, ale za cenu, výkon a styl, mohly by se tyto dva typy doma ne více lišit. Jednou z výhod dřeva formoval domů je levnější stavební náklady. Srubech lze obrábět nebo ručně vyráběné, ale tak jako tak, budete pravděpodobně nakonec zaplatí více. Ve skutečnosti, v mnoha případech, dřevník může být až o 50% nižší, než srovnatelně velikosti log domů. Na druhou stranu, protokol prase se pravděpodobně bude energeticky účinnější, vydrží déle, a přinést vyšší úroveň komfortu a velkoleposti. Může to znít nepravděpodobně, vzhledem k tomu, myšlenka většina lidí má ve svých myslích „srubů,“ ale srubech jsou mezi více luxusní a drahé domy jsou dnes k dispozici.

Další možnosti dřevník
Wood-skeletové domy jsou obvykle pre-vymyslel, což znamená, že jsou navrženy a vyrobeny v kontrolovaném zařízení, a tedy přepravovány v oddílech na staveniště. Dům stavební společnosti Wood mohou nabízet různé úrovně kompletní konstrukce. Tato všestrannost může být skvělé pro domácí kutily, kteří potřebují základní rámování postavené, ale může udělat hodně práce subdodavatelů sami. Pokud to nezní jako ty, nebojte jiná Některé společnosti také nabízejí „na klíč“ konstrukci, kde je váš domov je připraven žít na dokončení svých stavebních služeb.

Tradičně, dřevěné domy se držet rám, kde jsou dřevěné trámy sloužit jen jako další zeď stud. V současné době stále více a více dřeva skříň je přidán s tvrzené pěny a / nebo oriented strand board. To umožňuje méně dřeva, které mají být použity při výstavbě, ale také vytvořit více energeticky efektivní domů.